ZUMBA Nedir?

 

Zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Shakira’nin koreografi Beto Perez’in ilerlettiği ZUMBA ®; milyonlarca insan doğrulusunda oluşturulan EĞLENCELİ ve KOLAY bir fitness – dans programıdır. Zumba ile kilo vermek, zayıflamak çok kolay! Hem de formunuzu koruyabilir, sıkılaşabilirsiniz. En güzeli de hem SPOR yapacak hem büyük KEYİF alacak hem de vaktin nasıl geçtiğini anlamadığınız bir PARTİ’ye katılacaksınız…

Farklı türde kıpır kıpır müzikler ile birlikte oluşturulan ZUMBA, takip etmesi kolay dans adımları kullanılarak yapılmaktadır. Kalorileri yakarken, bir yandan kaslarınızı çalıştıracaksınız, bir yandan da bedeninizi esneteceksiniz ve ilham verici dans figürleri ile hayatınıza yeni bir renk katacaksınız.

Programın amacı çok kolay; spor gerçeklştirmeyi istemenizi, spor gerçeklştirmeyi sevmenizi ve müptelası olmanızı istiyor. Kanınızı kaynatacak olan bu ritimlere kendinizi bırakın! Zayıflamak amacıyla namacıyla mi Zumba yapmalıyım? Bu bozukluğun yanıtı çok kolay Amerika’da senenin fitness trendi seçilen zumba ile her ders 700 kaloriye varan performansla sıhhatli zayıflamak, sıhhatli kilo vermek çok kolay!

Zumba Dans ve Fitness ‘ın Faydaları:

– Sağlılıklı zayıflamak amacıyla idealdir.

– Vücudu şekillendirir ve fit manzara sağlanır.

– El – ayak – göz koordinasyonunu geliştirir.

– Farklı dansların figürleri ile hareket ettiğiniz amacıyla dans etmeyi de öğrenirsiniz

– Bütün kaslar çalışır ve yağlar erir.

– Kan basıncı düzene girer.

– Ders sırasında sıksık eğitmeni takip etmeniz gerektiği amacıyla diğer birşey düşünemezsiniz böylece zihinizi boşaltmanızı sağlar ve sizi zihinsel olarak da rahatlatır.